Strona główna
Relacja z zakończenia roku szkolnego 2025/2026-pożegnanie klas ósmych
Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026, które miało wyjątkowy charakter. Był to przede wszystkim dzień pożegnania uczniów klas ósmych, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacji i wyruszają w dalszą drogę.
Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych w ciepłych słowach pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, życząc im powodzenia w nowych szkołach oraz realizacji marzeń. Ważnym momentem było także uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych, którzy od dziś przejmują zaszczytny obowiązek reprezentowania społeczności szkolnej.
Współpraca międzyklasowa w lesie? Jak najbardziej! 🌳📏
11Klasy 2a i 3c zamieniły szkolne ławki na leśne ścieżki i wyruszyły na terenowe pomiary. Uzbrojeni w taśmy miernicze, karty pracy oraz dużo ciekawości, uczniowie pracowali w parach i grupach, porównując wielkości, mierząc patyki, szyszki, liście oraz odległości.
To była świetna okazja do nauki poprzez działanie, obserwację i współpracę. A przy okazji: w cieniu drzew można było choć na chwilę odetchnąć od letnich upałów. 🌲☀️
🇩🇪 Nasi ósmoklasiści w akcji! 🇩🇪
2W minioną środę wzięliśmy udział w świetnej grze miejskiej "DEUTSCH IN PŁOCK 2026" zorganizowanej przez MSCDN wydział w Płocku we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Płock. Naszą szkołę reprezentowała wspaniała drużyna z klasy 8a: Aleksandra Gnatkowska, Mateusz Kozłowski i Aleksander Górzyński. 👏Co to była za gra i co robili nasi uczniowie?Dzieciaki ruszyły w miasto i rozwiązywały zadania z języka niemieckiego oraz kultury w różnych ciekawych punktach Płocka (odwiedzili m.in. Dom Darmstadt, lokalne muzea, kino czy Mediatekę). To była doskonała okazja, żeby wyjść z ławek, poćwiczyć mówienie po niemiecku w praktyce i poznać nasze miasto z innej strony.Wielkie brawa dla naszej ekipy za wiedzę, zaangażowanie i super energię! 🎉🚶♂️🗺️
Bal klas ósmych 2026
29 maja w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku odbył się wyjątkowy Bal Ósmych Klas. Uroczystość rozpoczęła się w dostojnej atmosferze, którą stworzył pokaz tańca towarzyskiego zaprezentowany przez uczennicę naszej szkoły Małgorzatę Siebierską oraz jej partnera tanecznego.
Nie zabrakło okolicznościowych przemówień i podziękowań. Pani Dyrektor Elżbieta Kusy oficjalnie otworzyła bal, zapraszając uczniów i nauczycieli do wspólnego odtańczenia tradycyjnego poloneza. Następnie uczestnicy przenieśli się na salę balową, gdzie przy muzyce bawili się do późnych godzin, uwieczniając wspólne chwile za pomocą foto- i wideobudki.
🤸♀️🌼Zielona Szkoła 🤸♂️🌼
W dniach 8–12 czerwca 2026 r. uczniowie klas 4–7 uczestniczyli w zielonej szkole i obozie sportowym w Poroninie. Podczas pięciodniowego wyjazdu zwiedzili Kraków, podczas spaceru wieżą widokową Skywalk podziwiali panoramę Tatr, odwiedzili Krupówki i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, a także wyruszyli z przewodnikiem do Doliny Strążyskiej i pod Siklawicę. Nie zabrakło również aktywnego wypoczynku w Aquaparku Zakopane oraz zagranicznej wycieczki na Słowację, gdzie uczniowie zwiedzili Jaskinię Bielską i spacerowali wokół malowniczego Štrbskiego Plesa. Wyjazd był pełen ruchu, nauki w terenie i wspólnej zabawy, a uczniowie wrócili z nowymi doświadczeniami i pięknymi wspomnieniami.
Zielona Szkoła klas V i VIII
19W czasie pięciodniowej Zielonej Szkoły uczniowie klas V i VIII przeżyli wiele ciekawych przygód, zwiedzili interesujące miejsca oraz spędzili wspólnie niezapomniane chwile. Naszą bazą noclegową był pensjonat w miejscowości Boczów.
Pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy tam słynną katedrę, będącą jednym z najważniejszych zabytków naszego kraju. Następnie odwiedziliśmy park miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać modele różnych znanych polskich budowli i zabytków.
Mozaikowa wiosna 🌸
11Uczniowie klasy I A uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Pracowni Działań Twórczych „Kolor i Forma”. Tematem zajęć była mozaika-forma sztuki, w której powierzchnia pokryta jest małymi, starannie dopasowanymi elementami tworzącymi wzory lub obrazy.Na początku spotkania pani prowadząca zapoznała dzieci z historią i charakterystyką mozaiki. Uczniowie dowiedzieli się, że można ją podziwiać w wielu miejscach, takich jak kościoły, budynki publiczne czy obiekty zabytkowe. Poznali również przykłady mozaik przedstawiających geometryczne wzory oraz obrazy.Następnie uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ich zadaniem było wykonanie własnej mozaiki z małych papierowych elementów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem dobierali i przyklejali poszczególne części, dopasowując je niczym puzzle. W ten sposób powstały ciekawe i kolorowe obrazki-kwiaty i motyle.Warsztaty były dla dzieci cennym
Zmagania szachowe 💪♟️
LO im. St. Małachowskiego czyli popularna Małachowianka była areną zmagań szachowych młodych szachistów z powiatu płockiego . Były to rozgrywki drużynowe . Naszą szkołę reprezentowali w nich Jaś Golianek, Adam Sęp, Tymon Stasinowski i Mikołaj Piątkowski . Naszą drużyną wywalczyła dobre czwarte miejsce .
Zielona Szkoła klas młodszych :)
14Położona w sercu Karkonoszy Szklarska Poręba stała się na kilka dni drugim domem dla uczniów klas II i III, którzy wśród górskich krajobrazów przeżyli niezapomnianą Zieloną Szkołę.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty we wrocławskim Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe gatunki zwierząt i poznać fascynujący świat przyrody różnych regionów Afryki.
Płocki Festiwal STEAM
2I Płocki Festiwal STEAM niestety już za nami, ale atrakcji i emocji było co niemiara! Uczniowie z klasy 7a, pod kierunkiem p. Anety Popławskiej, p. Adrianny Brzezińskiej, p. Magdaleny Cyls i p. Moniki Łukaszewskiej, przygotowali stoisko promujące edukację w formule STEAM-owej. Wszyscy uczestnicy wydarzenia musieli się zmierzyć z kilkoma różnorodnymi zadaniami. Przez chwilę byli chemikami ratującymi rafinerię przed katastrofą, a nawet detektywami muszącymi odkryć tożsamość bardzo nobliwej aktorki z płockiego ZOO – aligatorzycy Marty. Ćwiczenia skonstruowano w taki sposób, aby dotykały wielu obszarów nauki oraz sztuki, ale również były atrakcyjne dla młodego odbiorcy.
🍫🎈 Słodki Dzień Dziecka klasy 3c! 🎈🍫
17Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 3c wybrali się na wyjątkowe warsztaty czekoladowe do „Kogel Mogel”. Podczas zajęć dzieci poznały tajniki powstawania czekolady, samodzielnie ją rozpuszczały, a następnie tworzyły i dekorowały własne, niepowtarzalne tabliczki. Kolorowe dodatki, kreatywne pomysły i mnóstwo uśmiechów sprawiły, że każda czekolada była wyjątkowa!
Majowa lekcja patriotyzmu!
11Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się akademia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły.W występach wzięli udział uczniowie klasy I A oraz starsi uczniowie. Podczas programu artystycznego przypomniano najważniejsze informacje historyczne dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie. Uczniowie zaprezentowali wiersze, pieśni patriotyczne oraz krótkie scenki związane z historią Polski.Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Elżbieta Kusy podkreśliła znaczenie wolności i niepodległości, którymi możemy cieszyć się we współczesnej Polsce. Wyraziła także radość z możliwości życia w wolnym kraju oraz podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii.
W świecie dawnej szkoły – lekcja kaligrafii pierwszoklasistów
Pod koniec maja uczniowie klas I A i I B uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Celem wyjazdu było poznanie życia codziennego mieszkańców mazowieckiej wsi oraz dawnej szkoły.Najważniejszym punktem programu była wizyta w zabytkowej izbie szkolnej. Drewniane, zielone ławki z kałamarzami, dawne pomoce dydaktyczne oraz wystrój sali pozwoliły uczniom przenieść się w realia szkoły z połowy XX wieku.Podczas zajęć dzieci poznały pierwszy elementarz Mariana Falskiego oraz uczestniczyły w lekcji kaligrafii. Ubrane w granatowe fartuszki z białymi kołnierzykami, wcieliły się w rolę uczniów sprzed kilkudziesięciu lat. Korzystając z pióra i atramentu, ćwiczyły staranne pisanie liter, przekonując się, jak wyglądała nauka w dawnych czasach.Lekcja była dla uczniów ciekawym doświadczeniem i okazją do poznania historii polskiej szkoły. Szczególnego znaczenia nabiera ono w roku o
Wycieczka klas 1A i 1B do Sochaczewa
419 maja uczniowie klas 1A i 1B uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Podczas zwiedzania poznali historię kolei oraz obejrzeli zabytkowe lokomotywy i wagony. Przewodnik zaprezentował wiele ciekawych eksponatów, m.in. „Syrenkę Warszawską” oraz Pociąg Piłsudskiego.
Wizyta uczniów klasy 3a i 3b w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku👷🏗👷♀
22W dniu 26 maja nasze Trzeciaki uczestniczyły w niezwykłych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Poznaję siebie i świat zawodów”. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Budowlanki, nasze dzieci mogły w ciekawy i przystępny sposób poznać zawody związane z budownictwem, zobaczyć praktyczne aspekty tej pracy oraz rozwijać swoje zainteresowania i wyobraźnię dotyczącą przyszłości zawodowej. Warsztaty były dla uczniów nie tylko wartościową lekcją, ale także inspirującym spotkaniem, które wzbudziło wiele emocji, pytań i radości. Doceniamy życzliwość i cierpliwość gospodarzy oraz stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce poprzez działanie i doświadczenie. Dziękujemy 😊 Mamy nadzieję, że za kilka lat nasi uczniowie pomyślą o wyborze tej wartościowej szkoły, która daje wykształcenie techniczne oraz szeroko otwiera drzwi na uczelnię inżynier
🏆☀️ WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY! ☀️🏆
Na Stadionie Miejskim w Sierpcu odbyły się Rejonowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym i nasi uczniowie pokazali ogromny charakter, wolę walki oraz sportowego ducha! 💪🔥W pełnym słońcu i bardzo trudnych warunkach pogodowych zawodnicy rywalizowali w sprintach, skokach, rzutach oraz wymagających biegach długich – dziewczynki na dystansie 600 m, a chłopcy aż 1000 m! 🏃♀️🏃♂️☀️Mimo ogromnego upału nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i osiągnęli fantastyczne wyniki:🥈 Dziewczęta – II miejsce🥇 Chłopcy – I miejsce🏆 Klasyfikacja drużynowa szkół – I miejsce!
Grupa STEAM dla młodszych kolegów
Uczniowie klasy 5a z grupy STEAM, w ramach realizacji bloku tematycznego poświęconego teatrowi, przygotowali i zaprezentowali uczniom klas 2 i 3 trzy krótkie scenki na podstawie książki Detektyw Pozytywka. Przedstawienia ukazywały zagadki rozwiązywane przez Detektywa Pozytywkę oraz problemy, z jakimi zgłaszali się do niego bohaterowie opowiadań.
Mamy defibrylator AED
W dniu 14,05 2025r. "Fundacja Szybciej Wyżej Dalej"reprezentowana przez Prezesa Fundacji- Pana Rafała Nagadowskiego, przekazała defibrylator AED wraz z oprzyrzędowaniem na ręce pani dyrektor - Elżbiety Kusy. Ratownicy przeprowadzili szkolenie dla klas VII oraz przedstawicieli klas V i VI z obsugi urządzenia.
Szkoła to nie mury, szkoła to relacje
Klasa 4a uczestniczyła w nietypowej lekcji matematyki, która odbyła się na boisku szkolnym. Zajęcia poświęcone były zagadnieniu skali i zostały zorganizowane w ramach działań związanych z jubileuszem 120-lecia szkoły pod hasłem: „Szkoła to nie mury, szkoła to relacje”.
Uczniowie pracowali pod okiem pani Bogumiły Piotrowskiej w zespołach, mierząc długość i szerokość boiska przy pomocy taśm mierniczych. Następnie wspólnie ustalali odpowiednią skalę, dzięki której mogli przenieść rzeczywiste wymiary na kartkę papieru. Efektem ich pracy były samodzielnie wykonane plany boiska szkolnego.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych

