Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły i wiele innych informacji.
          • Relacja z zakończenia roku szkolnego 2025/2026-pożegnanie klas ósmych

            Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026, które miało wyjątkowy charakter. Był to przede wszystkim dzień pożegnania uczniów klas ósmych, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacji i wyruszają w dalszą drogę.

            Podczas uroczystości uczniowie klas siódmych w ciepłych słowach pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki, życząc im powodzenia w nowych szkołach oraz realizacji marzeń. Ważnym momentem było także uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas siódmych, którzy od dziś przejmują zaszczytny obowiązek reprezentowania społeczności szkolnej.

          • 🇩🇪 Nasi ósmoklasiści w akcji! 🇩🇪

            W minioną środę wzięliśmy udział w świetnej grze miejskiej "DEUTSCH IN PŁOCK 2026" zorganizowanej przez MSCDN wydział w Płocku we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Płock. Naszą szkołę reprezentowała wspaniała drużyna z klasy 8a: Aleksandra Gnatkowska, Mateusz Kozłowski i Aleksander Górzyński. 👏Co to była za gra i co robili nasi uczniowie?Dzieciaki ruszyły w miasto i rozwiązywały zadania z języka niemieckiego oraz kultury w różnych ciekawych punktach Płocka (odwiedzili m.in. Dom Darmstadt, lokalne muzea, kino czy Mediatekę). To była doskonała okazja, żeby wyjść z ławek, poćwiczyć mówienie po niemiecku w praktyce i poznać nasze miasto z innej strony.Wielkie brawa dla naszej ekipy za wiedzę, zaangażowanie i super energię! 🎉🚶‍♂️🗺️

          • Bal klas ósmych 2026

            29 maja w Szkole Podstawowej nr 20 w Płocku odbył się wyjątkowy Bal Ósmych Klas. Uroczystość rozpoczęła się w dostojnej atmosferze, którą stworzył pokaz tańca towarzyskiego zaprezentowany przez uczennicę naszej szkoły Małgorzatę Siebierską oraz jej partnera tanecznego.

            Nie zabrakło okolicznościowych przemówień i podziękowań. Pani Dyrektor Elżbieta Kusy oficjalnie otworzyła bal, zapraszając uczniów i nauczycieli do wspólnego odtańczenia tradycyjnego poloneza. Następnie uczestnicy przenieśli się na salę balową, gdzie przy muzyce bawili się do późnych godzin, uwieczniając wspólne chwile za pomocą foto- i wideobudki.

          • 🤸‍♀️🌼Zielona Szkoła 🤸‍♂️🌼

            W dniach 8–12 czerwca 2026 r. uczniowie klas 4–7 uczestniczyli w zielonej szkole i obozie sportowym w Poroninie. Podczas pięciodniowego wyjazdu zwiedzili Kraków, podczas spaceru wieżą widokową Skywalk podziwiali panoramę Tatr, odwiedzili Krupówki i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, a także wyruszyli z przewodnikiem do Doliny Strążyskiej i pod Siklawicę. Nie zabrakło również aktywnego wypoczynku w Aquaparku Zakopane oraz zagranicznej wycieczki na Słowację, gdzie uczniowie zwiedzili Jaskinię Bielską i spacerowali wokół malowniczego Štrbskiego Plesa. Wyjazd był pełen ruchu, nauki w terenie i wspólnej zabawy, a uczniowie wrócili z nowymi doświadczeniami i pięknymi wspomnieniami.

          • Zielona Szkoła klas V i VIII

            W czasie pięciodniowej Zielonej Szkoły uczniowie klas V i VIII przeżyli wiele ciekawych przygód, zwiedzili interesujące miejsca oraz spędzili wspólnie niezapomniane chwile. Naszą bazą noclegową był pensjonat w miejscowości Boczów.

            Pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy tam słynną katedrę, będącą jednym z najważniejszych zabytków naszego kraju. Następnie odwiedziliśmy park miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać modele różnych znanych polskich budowli i zabytków.

          • Mozaikowa wiosna 🌸

            Uczniowie klasy I A uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Pracowni Działań Twórczych „Kolor i Forma”. Tematem zajęć była mozaika-forma sztuki, w której powierzchnia pokryta jest małymi, starannie dopasowanymi elementami tworzącymi wzory lub obrazy.Na początku spotkania pani prowadząca zapoznała dzieci z historią i charakterystyką mozaiki. Uczniowie dowiedzieli się, że można ją podziwiać w wielu miejscach, takich jak kościoły, budynki publiczne czy obiekty zabytkowe. Poznali również przykłady mozaik przedstawiających geometryczne wzory oraz obrazy.Następnie uczniowie przystąpili do części praktycznej. Ich zadaniem było wykonanie własnej mozaiki z małych papierowych elementów. Uczniowie z dużym zaangażowaniem dobierali i przyklejali poszczególne części, dopasowując je niczym puzzle. W ten sposób powstały ciekawe i kolorowe obrazki-kwiaty i motyle.Warsztaty były dla dzieci cennym

          • Zmagania szachowe 💪♟️

            LO im. St. Małachowskiego czyli popularna Małachowianka była areną zmagań szachowych młodych szachistów z powiatu płockiego . Były to rozgrywki drużynowe . Naszą szkołę reprezentowali w nich Jaś Golianek, Adam Sęp, Tymon Stasinowski i Mikołaj Piątkowski . Naszą drużyną wywalczyła dobre czwarte miejsce .

          • Zielona Szkoła klas młodszych :)

            Położona w sercu Karkonoszy Szklarska Poręba stała się na kilka dni drugim domem dla uczniów klas II i III, którzy wśród górskich krajobrazów przeżyli niezapomnianą Zieloną Szkołę.

            Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty we wrocławskim Afrykarium, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe gatunki zwierząt i poznać fascynujący świat przyrody różnych regionów Afryki.

          • Płocki Festiwal STEAM

            I Płocki Festiwal STEAM niestety już za nami, ale atrakcji i emocji było co niemiara! Uczniowie z klasy 7a, pod kierunkiem p. Anety Popławskiej, p. Adrianny Brzezińskiej, p. Magdaleny Cyls i p. Moniki Łukaszewskiej, przygotowali stoisko promujące edukację w formule STEAM-owej. Wszyscy uczestnicy wydarzenia musieli się zmierzyć z kilkoma różnorodnymi zadaniami. Przez chwilę byli chemikami ratującymi rafinerię przed katastrofą, a nawet detektywami muszącymi odkryć tożsamość bardzo nobliwej aktorki z płockiego ZOO – aligatorzycy Marty. Ćwiczenia skonstruowano w taki sposób, aby dotykały wielu obszarów nauki oraz sztuki, ale również były atrakcyjne dla młodego odbiorcy.

          • Majowa lekcja patriotyzmu!

            Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się akademia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego odśpiewania hymnu państwowego przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły.W występach wzięli udział uczniowie klasy I A oraz starsi uczniowie. Podczas programu artystycznego przypomniano najważniejsze informacje historyczne dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie. Uczniowie zaprezentowali wiersze, pieśni patriotyczne oraz krótkie scenki związane z historią Polski.Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Elżbieta Kusy podkreśliła znaczenie wolności i niepodległości, którymi możemy cieszyć się we współczesnej Polsce. Wyraziła także radość z możliwości życia w wolnym kraju oraz podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii.

          • W świecie dawnej szkoły – lekcja kaligrafii pierwszoklasistów

            Pod koniec maja uczniowie klas I A i I B uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Celem wyjazdu było poznanie życia codziennego mieszkańców mazowieckiej wsi oraz dawnej szkoły.Najważniejszym punktem programu była wizyta w zabytkowej izbie szkolnej. Drewniane, zielone ławki z kałamarzami, dawne pomoce dydaktyczne oraz wystrój sali pozwoliły uczniom przenieść się w realia szkoły z połowy XX wieku.Podczas zajęć dzieci poznały pierwszy elementarz Mariana Falskiego oraz uczestniczyły w lekcji kaligrafii. Ubrane w granatowe fartuszki z białymi kołnierzykami, wcieliły się w rolę uczniów sprzed kilkudziesięciu lat. Korzystając z pióra i atramentu, ćwiczyły staranne pisanie liter, przekonując się, jak wyglądała nauka w dawnych czasach.Lekcja była dla uczniów ciekawym doświadczeniem i okazją do poznania historii polskiej szkoły. Szczególnego znaczenia nabiera ono w roku o

          • Wizyta uczniów klasy 3a i 3b w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku👷🏗👷‍♀

            W dniu 26 maja nasze Trzeciaki uczestniczyły w niezwykłych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Poznaję siebie i świat zawodów”. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów Budowlanki, nasze dzieci mogły w ciekawy i przystępny sposób poznać zawody związane z budownictwem, zobaczyć praktyczne aspekty tej pracy oraz rozwijać swoje zainteresowania i wyobraźnię dotyczącą przyszłości zawodowej. Warsztaty były dla uczniów nie tylko wartościową lekcją, ale także inspirującym spotkaniem, które wzbudziło wiele emocji, pytań i radości. Doceniamy życzliwość i cierpliwość gospodarzy oraz stworzenie atmosfery sprzyjającej nauce poprzez działanie i doświadczenie. Dziękujemy 😊 Mamy nadzieję, że za kilka lat nasi uczniowie pomyślą o wyborze tej wartościowej szkoły, która daje wykształcenie techniczne oraz szeroko otwiera drzwi na uczelnię inżynier

          • 🏆☀️ WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY! ☀️🏆

            Na Stadionie Miejskim w Sierpcu odbyły się Rejonowe Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym i nasi uczniowie pokazali ogromny charakter, wolę walki oraz sportowego ducha! 💪🔥W pełnym słońcu i bardzo trudnych warunkach pogodowych zawodnicy rywalizowali w sprintach, skokach, rzutach oraz wymagających biegach długich – dziewczynki na dystansie 600 m, a chłopcy aż 1000 m! 🏃‍♀️🏃‍♂️☀️Mimo ogromnego upału nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i osiągnęli fantastyczne wyniki:🥈 Dziewczęta – II miejsce🥇 Chłopcy – I miejsce🏆 Klasyfikacja drużynowa szkół – I miejsce!

          • Grupa STEAM dla młodszych kolegów

            Uczniowie klasy 5a z grupy STEAM, w ramach realizacji bloku tematycznego poświęconego teatrowi, przygotowali i zaprezentowali uczniom klas 2 i 3 trzy krótkie scenki na podstawie książki Detektyw Pozytywka. Przedstawienia ukazywały zagadki rozwiązywane przez Detektywa Pozytywkę oraz problemy, z jakimi zgłaszali się do niego bohaterowie opowiadań.

          • Mamy defibrylator AED

            W dniu 14,05 2025r. "Fundacja Szybciej Wyżej Dalej"reprezentowana przez Prezesa Fundacji- Pana Rafała Nagadowskiego, przekazała defibrylator AED wraz z oprzyrzędowaniem na ręce pani dyrektor - Elżbiety Kusy. Ratownicy przeprowadzili szkolenie dla klas VII oraz przedstawicieli klas V i VI z obsugi urządzenia.

          • Szkoła to nie mury, szkoła to relacje

            Klasa 4a uczestniczyła w nietypowej lekcji matematyki, która odbyła się na boisku szkolnym. Zajęcia poświęcone były zagadnieniu skali i zostały zorganizowane w ramach działań związanych z jubileuszem 120-lecia szkoły pod hasłem: „Szkoła to nie mury, szkoła to relacje”.

            Uczniowie pracowali pod okiem pani Bogumiły Piotrowskiej w zespołach, mierząc długość i szerokość boiska przy pomocy taśm mierniczych. Następnie wspólnie ustalali odpowiednią skalę, dzięki której mogli przenieść rzeczywiste wymiary na kartkę papieru. Efektem ich pracy były samodzielnie wykonane plany boiska szkolnego.

    • Logowanie

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku
      • (0-24)367-19-26
        fax. 024 36719 26
      • Szkoła Podstawowa Nr 20 w Płocku
        ul.Korczaka 10
        09-408 PŁOCK
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych